Ąžuolinės Malkos

Ąžuolas – vienas iš labiausiai papilitusių medžių tipų plačiai augančių visame pasaulyje

 Skirtingų ąžuolo rūšių suskaičiuojama apie 600. Sveikas medis gali gyventi iki 200-ų metų ir užauga iki 30-ies metrų.
Ąžuolo Lapai Vilniuje

Ąžuolo vaisius vadinamas gilėmis

Šis medis savo vaisius pradeda duoti tik apie 20-us gyvenimo metus. Kai pasiekiamas 70-80 metų amžius vaisiaus gamyba pasiekia piką ir duoda tūkstančius gilių. Vaisiaus gamyba labai skiriasi metai iš metų ir priklauso nuo dregmės, ligų, temperatūros ir bendros medžio sveikatos. Gilė yra svarbus elnių, kalakutų, voverių ir kitų laukinių gyvūnų maisto šaltinis.

Gilė tai pat tarnauja kaip ąžuolo sėkla, tačiau tik labai nedidelė dalis šių vaisių tampa ąžuolais – skaičiuojama, kad 1-am ąžuolui prireikia 10 000 gilių.

Ąžuolo Gilės

Privalumai

Kadangi ąžuolas yra kietmedis, jis turi didesnį svorį ir tankį. Jei yra teisingai paruoštas ir išdžiovintas skleis daugiau šilumos, nei minkšta mediena. Labai svarbu, jei šildotės namus krosnele yra tai, kad deginant ąžuolą pildyti krosnelę teks žymiai rečiau, nes sudegęs iki anglių ąžuolaslieka karštas ir dar ilgai laiką skleidžia šilumą. Dėl šių savybių palaikyti šio medžio degimą kai jis įsidega yra labai lengva. 

Trūkumai

Tai nėra pigiausios malkos, nors ąžuolo naudojimas ir gali sutaupyti pinigų dėl aukščiau įvardintų pranašumų. Pigiau įmanoma įsigyti neparuoštų ąžuolinių malkų, tačiau tada jums reikės nemažai pastangų ir laiko (mažiausiai metų) iki kol ši mediena bus tinkama kūrenimui. Jei planuojate mėgautis ugnimi retkarčiais ir ne dėl šildymo tikslų, dėl ekonominių sumetimų galima rinktis ir kitas medienos rūšis. Kitas dalykas, dėl ąžuolo tankio jį uždegti yra sudėtinga. Jam reikalinga pastovi didelės temperatūros šiluma. Uždegimą galima palengvinti naudojant spygliuočių medieną, pavyzdžiui pušį.

Ąžuolas Vilniuje

Šiaurinis Raudonasis Ąžuolas

Kartais vadinamas ąžuolu čempionu, yra daugiausiai randamas Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Kanadoje. Šie medžiai auga vidutiniškai greitai ir gali išgyventi įvairiomis sąlygomis. Tai labai paplitęs kietmedis ir atpažįstamas pagal savo išskirtinį raštą.

Dažnai naudojamas rąstams ir rąsteliams dėl savo stiprių savybių, lengvo klijavimo ir apdirbimo. Tai pat panaudojamas gaminant geležinkelio tiesimui, spintelėms, grindims, lentynoms ir baldams.

Malkas pagamintos iš raudonojo ąžuolo galima lyginti su vyšnia ar riešutmedžiu. Nors jos neturi tokių puikių savybių deginant kaip kitos ąžuolo rūšis, šis medis vis tiek puikiai tam
tinka.

Baltasis Ąžuolas

Tai paprastai nėra aukštas medis, užaugantis nuo 20 iki 25 metrų.

Baltojo ąžuolo gilės yra saldesnės ir nėra tokio karčio kaip šiaurinio raudnojo. Tai taip pat svarbus maisto šaltinis daugeliui gyvūnų.

Balto ąžuolo mediena yra labai stipri ir grūdėta. Mediena sunkesnė už raudonojo ąžuolo ir laikoma prabangia mediena lyginant su beržu ar klevu.

Pelkinis Ąžuolas

Pušyno ąžuolas, dar vadinamas ispanišku peliniu ąžuolu užauga nuo 18 iki 21 metro aukščio ir gyvena apie 90-120 metų.

Medžiai auga pelkėse, žemumų vietovėse ir gamina mažas ir plonas gilias, kurias numeta nuo rugsėjo iki gruodžio mėn.

Pušyno ąžuolas yra vienas populiariausių dekoratyvinių medžių. Jis klęsti žemoje žemėje, rūgščiame dirvožemyje. Jei pasodinami, kur žemė turi mažai geležies šie medžiai dažnai nulinksta ir jų šakos pasiekia žemę.

Nors šis medis nėra toks geidžiamas gaminant baldus, spinteles ir grindis, tačiau iš jo gaunasi puikios ąžuolinės malkos.

Ąžuolinės Malkos Vilniuje

Ar Ąžuolinės Malkos yra Geriausios?

Priklausomai kieno klausite, bet dažnas atsakymas bus taip. Tankus, puikiai ir ilgai degantis medis. Šią medieną yra šiek tiek sudėtinga paruošti, bet jeigu ją naudojate jau paruoštą, tai yra puikus pasirinkimas.

Norėdami įsigyti ąžuolinių malkų Vilniuje, susisiekite su mumis.

Close Menu