Kitos Malkos

Puikiai praleisti laiką gamtoje labai smagu. Skirtingoje aplinkoje gali rasti skirtingų medžių, svarbu žinoti kuriuos iš jų geriau panaudti malkoms, o ant kurių kabinti savo hamaką. Kai kuri mediena sudega labai greitai, kita dega ilgai, vieną uždegti lenviau, kitą sunkiau. Žinodami skirtumus, galite pasirinkti jums labiausiai tinkamą medį:

Alksnis

Išskiria mažai šilumos ir dega labai greitai.

Alksnis

Bugienis

Mažai šilumos išleidžiantis medis, tačiau turi itin ryškią liepsną.

Bukas

Nebloga malka, kuri dega gerai. Dėl didelio drėgmės kiekio medyje, šių malkų džiovinimas užtrunka labai ilgai.

Bukas Medis

Eukaliptas

Sparčiai auganatis ornamentinis medis. Gerai žinomas dėl savo ypatingo kvapo

Gudobelė

Apdorota ir paruošta gudobelės mediena yra gera, tačiau jeigu ją norite ruoštis patys turite būti ypač atsargūs dėl erškėčių.

Gudobelė

Guoba

Geras medis laužui. Dega gerai, bet reikalauja didelių pastangų uždegti, todėl rekomenduojama naudoti su kitomis, lengviau užsidegančiomis malkomis. Įsidegus Guoba atiduoda daug šilumos ir yra ideali naudojimui prieš naktį dėl savo ypač lėto degimo.

Kaštonas

Nelabai tinkantis kūrenimui.

Kedras

Ilgai deganti ir daug karščio išskirianti mediena.

Kedras

Kiparisas

Labai greitai augantis sodo medis. Sunkus apdorojimas dėl tankumo ir šakų skaičiaus. Dega labai greitai, rekomenduoti maišyti su kitų rūšių malkomis.

Kiparisas

Klevas

Lapuočių giminės kietmedis. Šio medžio šilumos išskyrimas ir degimo savybės yra vidutiniškos. Klevą, kaip ir ąžuolą yra sunku uždegti, bet įsidegus šios malkos dega puikiai. Klevas yra puikus tuo, kad išskiria itin mažai dūmų – puikus pasirinkimas kai prie laužavietė yra žmonių susirinkimo vieta. Mažai dūmų leidžia mėgautis laužu negalvojant kurioje laužavietės pusėje stovėti.

Kedras

Maumedis

Didelis, sparčiai augantis spygliuotis, kuris neįprastai praranda savo spyglius rudenį visai kaip lapuočių medžiai. Šis minkštas medis gamina pakankamai šilumos, tačiau kaip ir pušis išskiria labai daug lipnių nuosėdų, todėl nerekomendajamas naudoti krosnelės ir židiniuose.

Maumedis

Obelis

Dega lėtai ir stabiliai, išskiria vidutinį kiekį šilumos ir labai malonų kvapą. Tačiau, deganti ugnis atrodo silpna ir be gyvybės.

Pušis

Minkšas medis, puikiai tinka ugnies įžiebimui, nes užsidega ypač lengvai. Dėl didelio sakų kiekio, pušį rekomenduojame deginti tik lauke. Naudojant viduje kyla gaisro pavojus, nes kamine kaupiasi degios medžiagos.

Kadangi pušis dega labai greitai, siūlome nedeginti pušies vienos, o miksuoti ją su kitos rūšies malkomis.

Pušinės Malkos Vilniuje

Vyšnia

Išskiria mielą ir lėtai degančią ugnį su puikiu kvapu – puikiai tinka šv. Kalėdų metu

Vyšnia

Žinodami skirtumus tarp šių medžių, galite laisvai šių ir kitų malkų geriausiomis kainomis įsigyti pas mus. Norėdami sužinoti daugiau ar užsisakyti skambinkite telefonu

Close Menu