Uosinės Malkos

Uosis – Malkos palaikančios Ilgą ir Pastovų Degimą

Jeigu šiuo būdu šildotės savo namus, uosinę mediena rekomenduoja rinktis ekspertai. Ši mediena pastoviai išlaikys gražią, plūduriuojančią ugnį jūsų krosnelėje ar židinyje. Labai svarbu deginant uosį, kad ši mediena būtų kokybiškai išdžiovinta ir sausa. Nors išskiriamas šilumos kiekis ir yra mažesnis už ąuolo, tai vis tiek labai geras medis degimui dėl pigesnės kainos. Ką tik nukirsto uosio drėgmės lygis jau yra gana žemas, todėl šias malkas sąlyginai saugu deginti neparuoštas.

Nustatyta 16 skirtingų uosių rūšių – labiausiai papilitę yra baltasis ir žaliasis uosis.

Uosis Vilniuje

Baltasis Uosis

Greitai plintantis medis, laikomas geriausia uosio rūšimi. Populiarus gaminti įvairiems įrankiams, beisbolo lazdoms, nes gerai išlaiko savo stiprumą. Mėgstamas meistrų, ne gali būti sulenktas į įvairias formas nepakenkiant medžio struktūrai.

Paprastau auga nuo 21 iki 24 metrų, mežiams patinka derlingos ir drėgnos žemės. Augdamas atvirame lauke ir uždengdamas saulės spindulius padaro gerą natūralią pavesinę žmonėms.

Žaliasis Uosis

Viena iš labiausiai paplitusių ir gausiai augančių uosių rūšių. Medis auga iki 21 metrų aukščio, dažniausiai gyvena apie 30-50 metų, bet pasitaiko atvejų kai pasiekia ir 100 metų amžių.

Dažnai maišomas su baltuoju uosiu ir ne be reikalo, nes turi labai daug panašių savybių. Medis dažnai naudojamas dekoratyviniams tikslams ir nėra toks populiarus naudojimui komerciniams tikslams.

Rekmenduojama niekada netransportuoti uosio į kitą vietą – taip padedate neplisti šiems vabzdžiams. Geriausia uosines malkas pirkti netoli gyvenamojo ploto.

Ligos

Uosis yra gana atsparus daugeliui ligų. Vienas pagrindinių invazinių vabzdžių, kuris kelią grėsmę uosiui angliškai vadinamas Emerald ash borer.

Šie vabzdžiai nužudo milionus uosių kasmet. Tai gana mažas vabzdys, šviesios žalios spalvos. Jų lervos yra tai, kas kenkia medžiui. Lervos padaro mažus tunelius medyje ir sutrikdo uosio kanalus per kuriuos perduodamos maistingos medžiagos ir vanduo.

Uosinės Malkos Vilniuje

Uosis kaip Malka

Apskritai uosis yra puikus medis deginimui. Mediena išskiria nemažai šilumos, ją apdoroti lengva, nes malka skyla be didesnės jėgos. Tai yra viena labiausiai draugiškų vartotojui malkų.

Close Menu