Kaip Uždegti Laužą

Ugnies uždegimas yra vienas iš tų dalykų, kuriuos yra malonu mokėti daryti gerai, nors to prireikia ne taip dažnai. Iš tiesų, užkurti ugnį yra gana paprastas procesas, ar tai būtų lauko laužas, ar jauki ugnis jūsų namų krosnelė ar židinyje. Štai keli patarimai kaip tai padaryti:

Jums Reikės:

Degtukų. Akivaizdu, kad jum reikės pradėti ugnį. Žinoma, galima naudoti ir kitas priemones, bet degtukai yra vienas lengviausių ir pigiausių būdų uždegti malkas.

Medžio drožlių. Jas naudosite, kad pradėtumėte ugnį. Tai gali būti medžio drožlės, smulkios šakelės ar specialiai tam skirtas produktas.

Smulkių malkų. Tai paprastai yra tik šiek tiek storesnė mediena nei medžio drožlės, centimetro ar kelių skersmens. Jas panaudoste, kai tik ugnis pradeda degti, bet stiprios kaitros dar nėra.

Malkų. Mes rekomenduojame naudoti mūsų kokybiškas ir sausas pigiausias malkas Vilniuje. Patogiausia naudoti yra skaldytą medieną – ji jau paruošta jūsų laužui.

Vandens. Nepamirškite, kad baigus mėgautis laužu lauke būtina pasirūpinti laužaviete. Įsitikinkite, kad laužavietė nedega ir miškui negresia joks pavojus tiesiog užpildami vandens ten, kur degė ugnis.

Atkreipkite dėmesį, kad degaus skysčio nėra šiame sąraše. Jis yra pavojingas, o teisingai naudojantis priemonėmis viršuje, jums šio skysčio neprireiks.

Ugnies Užkūrimas Lauko Laužavietėje

Jei nusprendėte kūrenti ugnį lauke, jums reikės būti šiek tiek išradingesniems, nei tuomet, jei kurtumėte ugnį namų židinyje. Jums reikės susirasti tiek malkų, tiek šakelių ir pasistatyti mažą laužavietę, jei jos dar neturite.

 1. Įsitikinkite, kad esate toil nuo medžių, krūmų ar visko, kas dega. Jūs nenorite netyčia uždegti miško. Be to, jei esate stovyklavietėje, pasitikrinkite, ar taisyklės leidžia degti laužą.

 2. Iškaskite nedidelę ugnies duobę. Norėdami apsaugoti degančias malkas nuo išbirėjimo iš laužavietės į jūsų sėdimas vietas, apstatykite laužavietę akmenimis.

 3. Padėkite medžio drožles į ugniavietę. Atminkite, kad šiam tikslui puikiai tinka ir šakelės ar lapai, kurie padės jūsų ugniai lengviau įsižiebti.

 4. Sudėkite savo malkas taip kaip pavaizduota žemiau:
 1. Šiuo metu jūs turite laužui paruoštą struktūrą. Ją galite statyti kokio norite dydžio, tik įsitikinkite, kad viename iš šonų paliekate tarpą pro kurį uždegsite laužą.

 2. Maloniausia dalis, griebkite savo degtukus ir uždekite laužą. Patariame, uždegti jį keliose skirtingose vietose, tai padės laužui įsidegti greičiau ir lengviau. Pasiruoškite smulkių šakelių ar lapų, jei ką tik uždegtam laužui reikės papildomos pagalbos pradedant degti.

Štai ir viskas. Kaip tai atrodo gyvai, kviečiame pasižiūrėti vaizdo įraše:

 

Rudenį ar žiema Kūrename Laužus Namų Viduje

Kai ateina ruduo ar žiema, Vilniečiai ir kiti pradeda kūrenti laužus namų viduje
 

Šiam laužui užkurti reikės šiek tiek pakeisti savo veiksmus. Jeigu neturite ką deginti, malkas galime jums pristatyti į namus. Prieš degindami jas, įsitikinkite, kad namie yra gesintuvas.

 1. Prieš kažką darydami, įsitikinkite, kad krosnelės ar židinio durelės veikia korektiškai – atidarius jas turėtumete pajusti šalto oro pliūpsnį iš lauko.

 2. Suraskite šiek tiek laikraščio ar žurnalo, išplėškite kelis lapus ir juos suglamžę dėkite į savo laužavietę. Šiuos lapus naudosime ugniai užkurti.

 3. Sustatykite mažus medžio gabaliukus aplink laikraščio lapus. Įsitikinkite, kad palikote pakankamai vietos orui, nes laužo degimui jis būtinas. Ši smulki mediena turėtų užsidegti labai lengvai. Šiem pagaliukams sustatyti nereikia jokios griežtų taisyklių, nes turite dureles, kurios jus gali apsaugoti nuo ugnies.

 4. Uždegite ugnį pradedant nuo laikraščių ar žurnalų. Tai pat rekomenduojame pradėti ugnį iš kart keliose vietose. Prasidėjus degimui, rekomenduojame įdėti dar kelias smulkias šakeles.

 5. Kai smulki ugnis jau dega, galite dėti ir didesnes malkas. Krosnelėse ir židiniuose mes rekomenduojame naudoti ąžuolines malkas. Padėkite kelias malkas apačioje ir vieną ant viršaus, tai padės jums sukurti gražią ir plasdančią ugnį.

Štai ir viskas! Jūsų namai prisipldys šilumos, o šeima galės mėgautis magišku ugnies vaizdu. Visada galite įdėti dar malkų jei norite, kad laužas degtų ilgiau.

Close Menu